1994

alt

3B Tarama

Bilgisayar ortamında herhangi bir tasarım datası bulunmayan ürün/yapıların tasarım ve mühendislik detaylarının dijital ortama aktarılması  işlemi olarak tanımlayabileceğimiz 3 Boyutlu Tarama işlemi fikir ve çalışmaların, gerekli verilerinin bilgisayar ortamında sıfırdan oluşturulup barındırılmasında en ideal çözüm olarak görülmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte, tasarım, ürün geliştirme, prototipleme, simülasyon ve kalite kontrol gibi tüm süreçler artık bilgisayar destekli ilerlediğinden dijital ortamdaki 3 boyutlu datalar önem kazanmış durumda. 3 Boyutlu Tarama ile elde edilen veriler, tasarımcı ve imalatçılara tersine mühendislik ve kalite kontrol gibi farklı alanlarda önemli kaynaklar sağlamaktadır.

İleri teknoloji ürünü optik ve lazer tarayıcılar sayesinde saatler içinde tamamlanan 3 Boyutlu Tarama işlemi, taranacak ürün/yapının rengi, boyutu, görsel detayları ya da geometrik karmaşıklığı ne olursa olsun en hassas ve net sonuçların, kısa sürede elde edilmesine izin vermektedir.

3B tarama çözümleri otomotivden savunma sanayine, beyaz eşyadan kalıp-ambalaja kadar pek çok sektörde kullanılmaktadır. Taranan nesnelerin bilgisayar ortamına aktarılan data örnekleri için aşağıdaki çalışmaları inceleyebilirsiniz.
 

alt

3D Tarama, tersine mühendislik ve kalite kontrol hizmetlerimizin uygulama alanlarını
incelemek için tıklayın.

Profesyonel 3D Tarayıcılarla ilgil daha fazla bilgi için tıklayın.