1994

alt

Sanal Gerçeklik

Etkileşimli Sanal Gerçeklik Sistemleri, kendini gerçek ortamın içinde hissettiren ve kullanıcı ile işbirliği yaparak sanal ortamda kişi/yapı/makine ile etkileşimi mümkün kılan 3 boyutlu görselleştirme çözümleridir.

Bu çözümlerin sahip olduğu 3B model ve ortamlar, kullanılan yazılım ve donanımlar sayesinde, kullanıcının görsel, işitsel ve dokunsal duyularına hitap eder. Böylece gerçek dünyada üretmeye/oluşturmaya gerek kalmadan bir otomobil ya da konteyner vincini tamir etmek ya da kullanmak, bir ameliyathanede cerrahi operasyon gerçekleştirmek ya da bir fabrika veya havaalanını dolaşmak mümkün hale gelir.

Bu gerçek-zamanlı simülasyon ve görselleştirme sistemleri,  kullanıcıların oluşturulan sanal ortamların içinde gezebilmelerini, ortamı gerçek dünyadaki gibi algılayıp etkileşimde bulunabilmelerini sağladığı gibi, gerçek dünyada yapılması imkansız inceleme yöntemlerini de mümkün kılar.

Böylece, pek çok sektörde, mühendislik ve tasarım alanlarında ihtiyaç duyulan testlerden veri analizlerine, tanıtımlardan teknik eğitimlere kadar çeşitli iş süreçleri daha hızlı ve düşük maliyetlerle gerçekleştirilebilir.

infoTRON özgün 3B donanım ve yazılım teknolojilerinin kusursuz entegrasyonu ile farklı sektörel ihtiyaçlara çözüm olabilecek üç farklı ürün geliştirmiştir: ᵀᴿwall, ᵀᴿcave, ᵀᴿvrc.


Sanal Gerçeklik Sistemlerinin Avantajları

+ 3D stereo görüntü

Yüksek gerçeklik hissi ve görüntü kalitesi

+ 1:1 ölçekli görselleştirme

+ İnteraktivite

+ Etkileşim

Ortak çalışma